AKTUALNOŚCI

Zmiana terminu 32. Półmaratonu Signify Piła

Z przyczyn niezależnych od organizatora, w dbałości o bezpieczeństwo i komfort uczestników przesunięty został termin pilskiego półmaratonu. Nowa data biegu została ustalona na 3 września 2023 roku.

 

Ogólnopolski kalendarz imprez pęka znów w szwach. Rynek biegowy pozbierał się po pandemii szybciej niż się wydawało. Ustalanie dat imprez biegowych nie należy do łatwych zadań z różnych względów. Trzeba wziąć pod uwagę możliwości jakimi dysponuje w konkretnym dniu dana miejscowość. Czy służby porządkowe będą w stanie zabezpieczyć imprezę, czy można zamknąć na kilka godzin ulice, czy nie odbywa się jakaś inna impreza plenerowa. I właśnie ten trzeci czynnik okazał się kluczowy w podjęciu trudnej decyzji o przesunięciu 32. Półmaratonu Signify Piła o tydzień.

 

 

Okazało się, że w wieczór poprzedzający bieg odbywa się w Pile koncert. Zakończy się najprawdopodobniej w godzinach wczesno porannych. Kto był w latach ubiegłych na pilskim półmaratonie dzień przed startem, doskonale zdaje sobie sprawę, że dzień wcześniejszy jest kluczowy w przygotowywaniu całej biegowej infrastruktury. Strefa mety, finiszu, przygotowywanie zabezpieczeń trasy – to wszystko wymaga dużo pracy i pochłania co najmniej dobę. W związku ze wspomnianym koncertem przygotowanie imprezy w 4-5 godzin graniczyłoby z cudem. Dlatego 32 odsłona Półmaratonu Signify Piła odbędzie się 3 września. Zatem jest powrót do terminu, który był zazwyczaj terminem rozgrywania pilskiego biegu. Początek września to jednak czas dożynek. Święto Plonów zawita również do Grodu Staszica właśnie 3 września. Aby ludowe obchody nie kolidowały ze świętem biegania start półmaratonu odbędzie się o godzinie 9:00.

 

Wszystkich uczestników, którzy są już zapisani lub planowali start w pierwotnej dacie przepraszamy i zapraszamy na bieg tydzień później. Prosimy również o zrozumienie, bo jest to przyczyna zupełnie niezależna od organizatora. 3 września sztab organizacyjny dołoży wszelkich starań, aby każdy zawodnik czuł się doceniony i wyjechał z Piły z poczuciem satysfakcji.

 

Organizator 32. Półmaratonu Signify Piła

Languages »